Home Recenze [RECENZE] Travel Bible a moje Camino de Santiago

[RECENZE] Travel Bible a moje Camino de Santiago

od Radek
Publikováno: Aktualizováno:

Travel Bible stála za mým impulzivním rozhodnutím koupit letenky do Francie a vyrazit na svoje první Camino.

Dostal jsem tuto knížku na Vánoce 2015 a průběžně ji četl. Jednou v posteli jsem se dostal až na oddíl s levnými letenkami a tak mě to zaujalo, že jsem vyskočil z postele, zapnul počítač a koupil letenky.

Od té doby nebylo cesty zpět a já jsem už „musel“ na svou první svatojakubskou pouť vyrazit:)

travel bible
Travel Bible se skvěle čte

Už před touto knihou jsem četl Ferrisse a jeho 4hodinový pracovní týden. Věděl jsem (teoreticky), že je možné cestovat a pracovat kdekoliv ze světa, a že to mnohdy bude ještě levnější než když zůstanete doma. Ale nikdy jsem to v praxi nevyzkoušel. A právě Travel Bible byla tím posledním impulzem, abych tento koncept otestoval na vlastní kůži.

Rozhodnutí vyrazit na svatojakubskou pouť jsem odkládal celkem 8 let. Poprvé jsem se o její existenci dozvěděl z knihy Alchymista od Paula Coelha. Na její zadní straně bylo napsáno, že Paulo vyrazil na Camino a kompletně to změnilo jeho život. Začal jsem si o této cestě zjišťovat více informací a říkal, že je „jednou“ vyrazím. Až budu mít méně práce, jednou až nebude takový shon, jednou… A roky ubíhaly:)

travel bible
Travel Bible stála na začátku mého prvního Camina

No a právě Travel Bible mě dokopala k tomu, abych se už přestal vymlouvat, udělal závazek (zaplatil letenky) a za 4 měsíce už stál na začátku svatojakubské pouti v Saint-Jean Pied de Port ve Francii.

V čem je tedy Travel Bible tak výjimečná?

Její podtitul je „Praktické rady za milion, jak procestovat svět za pusu“. A to je myslím to, co mě „přinutilo“ skončit se svým váháním. Ta věta vzbudila mou zvědavost a obsah knihy mi pak dal ucelený návod, jak to konkrétně provést.

Šel jsem na AZAir.cz a koupil letenky do Francie. Jak to přesně udělat je věnována celá obsáhlá sekce v knize. Travel Bible obsahuje taky mimochodem velké množství tipů na prověřené služby a zdroje.

Výsledky hledání na azair.cz

Na začátku se taky zamýšlí nad tím, proč trávit nejlepší část života jen prací a cestovat až na stáří? Není pro to nejmenší důvod. Z tohoto důvodu autoři napsali i druhou knihu s názvem Travel Jobs. Četl jsem i knihu Najdi svůj online grál a třeba i vám pomůže se zorientovat a pomoct s podnikáním online.

Pojďme ale zpět k Travel Bibli. Hodně mě zaujala sekce o tom, co vše si s sebou sbalit na dlouhodobé cestování. Z té jsem dost vycházel, když jsem se balil na svoje první Camino.

Velmi zajímavá je i část finance na cestách. Ta byla taky důvodem, že jsem začal používat kartu Revolut a od té doby na ni nedám dopustit.

Karta Revolut

Máte možnost koupit knihu současně s členskou sekcí. Sám jsem knihu dostal i s touto členskou sekcí a stálo to za to, protože je plná článků o tom, jak cestovat do konkrétních destinací. Tady na tomto odkaze můžete prozkoumat nabídku podrobněji.

Co mi kniha nejvíc dala?

 1. Cestování nemusí být vůbec drahé
 2. Na cestách můžete žít levněji, než když jste doma
 3. Když cestujete, tak můžete i v pohodě pracovat
 4. Naučil jsem se minimalismu, speciálně na Caminu
 5. Jak koupit levnou letenku
 6. Seznam věcí na dlouhodobé cestování

Travel Bible tričko

Nadchla mě možnost si koupit i speciální cestovatelská trička. Na tomto odkaze je můžete prozkoumat.

travel bible

Kdo je autorem Travel Bible?

Autory Travel Bible jsou Petr Novák a Matouš Vinš.

Petr je tvůrce webů a autorem kurzu o Travel Hackingu. Říká, že každý rok musí navštívit minimálně jednu zemi, ve které ještě nikdy nebyl a zatím plnímplán víc než úspěšně. Na cestách tráví alespoň několik měsíců z roku.

Matouš cestuji, píše o tom, natáčí a fotí. Díky digitálnímu nomádství se mu doslova otevřel svět. Zamiloval se do Laosu a Íránu, rád se vrací do Holandska, Kodaně a Berlína a jeho vysněnými zeměmi jsou Bhútán a Zéland.

Líbilo se mi
 • nakopla mě k životnímu rozhodnutí
 • rady, na co vše myslet před cestou
 • jak kupovat levné letenky
 • jak na cestách platit
Nelíbilo se mi
 • fakt nevím, jsem z knihy nadšený:)
Je možné získat ukázku knihy?

Ano, na tomto odkaze.

Kolik kniha stojí?

Můžete koupit e-knihu za 390,- Kč včetně ročního VIP členství. Jsou ale i další možnosti.

Kdo za celým projektem stojí?

Na tomto odkaze získáte komplet přehled.

Mohlo by se vám také líbit

Leave a Comment