Home Zkušenosti [ZKUŠENOST] Jak se dostat na začátek Camina?

[ZKUŠENOST] Jak se dostat na začátek Camina?

by Radek

Tohle jsem řešil hodně. Před mým prvním Caminem jsem vůbec nevěděl kudy vede hlavní trasa, kde vůbec začíná Francouzská cesta a jak se tam vůbec dostanu.

Odpovědi na všechny tyto a další otázky jsou k nalezení v mém kurzu o putování do Santiaga de Compostely.

Dnes se ale podíváme na odpověď otázky, jak se dostat na začátek Camino nejjednodušeji.

Rozeberme si základní možnosti.

První z nich je, že můžu jet celou cestu autem, nechat ho tam zaparkované a pak se k němu zase ze Santiaga vrátit. Je to trochu nezvyklé, ale už jsem takové poutníky potkal.

Jde tam taky určitě jet autobusem, ale to bude o poznání náročnější. Hlavně kvůli velkému počtu přestupů.

Nejsnazší možností pro mě bylo letět letadlem. Musel jsem sice v Londýně přestoupit, ale to není nic ,co by se nedalo zvládnout. Letenky jsem si vybral na portále AZair.cz. Jsou ale i jiné možnosti, jako například letuska.cz nebo přímo ryanair.com.

Pokud chcete hrát na jistotu a nechcete nic podcenit, hlavně co se týče první noci, tak doporučuju najít si něco přes Airbnb. Alternativně můžete použít i aplikaci Booking.com. Jakmile dorazíte na začátek Camina, tak se musíte někde ubytovat, abyste ráno vyrazili svěží a odpočatí směrem k Santiagu.

Na cestách používám platební kartu Revolut, jednak kvůli pojištění a hlavně díky možnosti lepšího kurzu mezi korunou a eurem.

Jakmile si zjistíte, kde vaše Camino začíná, můžete začít řešit, jak se tam dostanete. Když jsem vyrážel na mé první Camino v roce 2016, tak jsem si našel cestu z Brna. Odtamtud vlakem do Vídně na letiště a letět přes Paříž do Biarritz. Pak autobusem do Bayonne a vlakem do SJPdP.

Nakonec jsem ale našel lepší cestu. Letěl jsem z Prahy do městečka Biarritz ve Francii. Domluvil jsem si soukromou dopravu a ta mě a dalších 6 poutníků dovezla až do Saint-Jean-Pied-de-Port.

Kurz o tom, jak se připravit na putování na Caminu

Připravil jsem online video kurz o tom, jak se na své první Camino připravit.

V současné době už vím, na co si dát pozor a na co se zaměřit, aby si poutník Camino opravdu užil. Na začátku své cesty jsem udělal spoustu chyb, které vy už nemusíte opakovat.

V mém online video kurzu dostanete odpovědi na všechny důležité otázky ohledně Camina, abyste byli schopní vyrazit na svou první pouť. Tento kurz jsem sestavil podle svého 4 roky starého já. Představil jsem si sám sebe v době, kdy jsem se rozhodl vyrazit na své první Camino.

Měl jsem spoustu otázek v hlavě, na které jsem ale neznal odpovědi a tvrdě jsem se je učil na své první cestě. V placeném kurzu jsem odpovědi na tyto otázky dal dohromady na základě svých vlastních zkušeností.

Často slýchám, že není možné ujít 800km pěšky. Ukážu vám, že to možné je:) Na konci Camina z vás bude nový člověk. S novým pohledem na svět, s novými krásnými zážitky a hlavně s novými přáteli. Budete se na svět dívat novýma očima.

Na internetu naleznete spoustu článků, které vám poradí, jenže já osobně jsem s nimi dost narazil. Ukážu vám klíčové věci, které není dobré podcenit a o kterých se v těchto článcích většinou nehovoří. Ukážu vám krok za krokem, jak absolvovat Camino, tak abyste si nemuseli shánět informace na internetu a na nic nezapomněli.

Pokud chcete vyrazit na své první Camino s jistotou a bez obav, vstupte do mého kurzu a já vás na vše důležité připravím.

Klikněte na tlačítko, kupte si kurz a já vás provedu Caminem od začátku až do konce, aniž byste si někde jinde potřebovali zjišťovat něco dalšího. Dostanete vše na jednom miste. Těším se na vás.

0 comment
0

Mohlo by se vám také líbit

Leave a Comment