Home Zkušenosti [ZKUŠENOST] Jak se dostat na začátek Camina?

[ZKUŠENOST] Jak se dostat na začátek Camina?

od Radek
Publikováno: Aktualizováno:

Tohle jsem řešil hodně. Před mým prvním Caminem jsem vůbec nevěděl kudy vede hlavní trasa, kde vůbec začíná Francouzská cesta a jak se tam vůbec dostanu.

Odpovědi na všechny tyto a další otázky jsou k nalezení v mém kurzu o putování do Santiaga de Compostely.

Dnes se ale podíváme na odpověď otázky, jak se dostat na začátek Camino nejjednodušeji.

Rozeberme si základní možnosti.

První z nich je, že můžu jet celou cestu autem, nechat ho tam zaparkované a pak se k němu zase ze Santiaga vrátit. Je to trochu nezvyklé, ale už jsem takové poutníky potkal.

Jde tam taky určitě jet autobusem, ale to bude o poznání náročnější. Hlavně kvůli velkému počtu přestupů.

Nejsnazší možností pro mě bylo letět letadlem. Musel jsem sice v Londýně přestoupit, ale to není nic ,co by se nedalo zvládnout. Letenky jsem si vybral na portále AZair.cz. Jsou ale i jiné možnosti, jako například letuska.cz nebo přímo ryanair.com.

Pokud chcete hrát na jistotu a nechcete nic podcenit, hlavně co se týče první noci, tak doporučuju najít si něco přes Airbnb. Alternativně můžete použít i aplikaci Booking.com. Jakmile dorazíte na začátek Camina, tak se musíte někde ubytovat, abyste ráno vyrazili svěží a odpočatí směrem k Santiagu.

Na cestách používám platební kartu Revolut, jednak kvůli pojištění a hlavně díky možnosti lepšího kurzu mezi korunou a eurem.

Jakmile si zjistíte, kde vaše Camino začíná, můžete začít řešit, jak se tam dostanete. Když jsem vyrážel na mé první Camino v roce 2016, tak jsem si našel cestu z Brna. Odtamtud vlakem do Vídně na letiště a letět přes Paříž do Biarritz. Pak autobusem do Bayonne a vlakem do SJPdP.

Nakonec jsem ale našel lepší cestu. Letěl jsem z Prahy do městečka Biarritz ve Francii. Domluvil jsem si soukromou dopravu a ta mě a dalších 6 poutníků dovezla až do Saint-Jean-Pied-de-Port.

Kurz o tom, jak se připravit na putování na Caminu

Připravil jsem online video kurz o tom, jak se na své první Camino připravit.

V současné době už vím, na co si dát pozor a na co se zaměřit, aby si poutník Camino opravdu užil. Na začátku své cesty jsem udělal spoustu chyb, které vy už nemusíte opakovat.

V mém online video kurzu dostanete odpovědi na všechny důležité otázky ohledně Camina, abyste byli schopní vyrazit na svou první pouť. Tento kurz jsem sestavil podle svého 4 roky starého já. Představil jsem si sám sebe v době, kdy jsem se rozhodl vyrazit na své první Camino.

Měl jsem spoustu otázek v hlavě, na které jsem ale neznal odpovědi a tvrdě jsem se je učil na své první cestě. V placeném kurzu jsem odpovědi na tyto otázky dal dohromady na základě svých vlastních zkušeností.

Často slýchám, že není možné ujít 800km pěšky. Ukážu vám, že to možné je:) Na konci Camina z vás bude nový člověk. S novým pohledem na svět, s novými krásnými zážitky a hlavně s novými přáteli. Budete se na svět dívat novýma očima.

Na internetu naleznete spoustu článků, které vám poradí, jenže já osobně jsem s nimi dost narazil. Ukážu vám klíčové věci, které není dobré podcenit a o kterých se v těchto článcích většinou nehovoří. Ukážu vám krok za krokem, jak absolvovat Camino, tak abyste si nemuseli shánět informace na internetu a na nic nezapomněli.

Pokud chcete vyrazit na své první Camino s jistotou a bez obav, vstupte do mého kurzu a já vás na vše důležité připravím.

Klikněte na tlačítko, kupte si kurz a já vás provedu Caminem od začátku až do konce, aniž byste si někde jinde potřebovali zjišťovat něco dalšího. Dostanete vše na jednom miste. Těším se na vás.

Mohlo by se vám také líbit

Leave a Comment