Home Zkušenosti [ZKUŠENOST] Svatojakubská cesta a pouť: Typický den na Caminu

[ZKUŠENOST] Svatojakubská cesta a pouť: Typický den na Caminu

od Radek
Publikováno: Aktualizováno:

Před svým prvním Caminem jsem neměl žádné zkušenosti s chozením dlouhých tras.

A ještě k tomu sám.

Měl jsem tudíž obavy, že budu sám, nikoho nebudu znát, nebudu se umět s nikým domluvit a odpoledne se budu nudit. Jenže to bylo a je nakonec jinak. Camino má totiž své kouzlo, svůj rytmus a je třeba se na něj naladit.

Pojďme se podívat, jak vypadá typický den na Caminu.

Ráno může začít dříve něž byste si přáli. Někteří poutníci vstávají klidně o půl páté, aby vyrazili za tmy a v dalším albergue byli okolo oběda. Ti budou testovat vaši úroveň tolerance na maximum. Alespoň já to tak mám:) Když nešustí taškami a nesvítí mi do obličeje, tak to ještě dávám a zase za chvíli usnu.

Často se také vzbudíte a bude vás něco bolet:) Alespoň já to tak mám. Ráno provedu hygienu a vyrazím okolo 7. hodiny. Bolest za chvíli přejde a je to dál v pohodě.

Po cca 5km většinou následuje snídaně. Teda pokud mám štěstí a narazím na nějaký bar. To se taky vždycky nepodaří:)

Během dne můžete procházet zemědělskou oblastí, dost často přes vinohrady. Někdy jsou všude jen lesy, jindy procházíte historickými městy, poté zase jdete malými vesničkami. Někdy se prochází opuštěnými místy, kde není ani noha a vesnicemi, které poslední obyvatele opustili před desítkami let.

A občas se taky podaří jít průmyslovou zónou mezi továrnami.

Dost často pak dostávám hlad a dám si svačinu. Buď mám něco v batohu nebo si zastavím v obchodě nebo si sednu na kafe do baru.

Program dne je relativně jednoduchý – jít, jíst odpočívat a s někým mluvit 🙂 To je život zjednodušený na minimum. A je to super:)

typický den na caminu

Do albergue dorážím v rozmezí 14:00 až 18:00, podle délky trasy a obtížnosti.

Často se ke konci dne extrémně těšíte na to, až se osprchujete a dáte si něco na jídlo.

Po tom, co dojdete na ubytovnu následuje oběd nebo večeře. Buď sám nebo s novými přáteli.

Obden peru svoje špinavé věci. Většinou v ruce s mým univerzálním gelem nebo v pračce za cca 2-3 eura. Často se skládáme s ostatními poutníky a pereme dohromady.

typický den na caminu

Jakmile tohle všechno proběhne, tak následuje plánování dalšího dne. Třídím fotky a tvořím videa. A taky zapisuji, co se stalo minulý den.

Nebo posílám pohledy. Českou poštu vážně nemám rád. Když musím někam na pobočku je to téměř vždy utrpení. Ale mají výbornou aplikaci, kterou používám téměř pokaždé, když jsem někde v zahraničí.

typický den na caminu

Jmenuje se Pohlednice online a funguje tak, že do ní nahrajete fotku nebo více fotek ze svého výletu a aplikace z nich udělá pohlednici, kterou pošle kamkoliv na světě.

Večer s knihou nebo s přáteli u vína/piva. Co čtu já? Snažím se číst něco tématického ke Caminu, protože nechci pracovat nebo číst nějakou odbornou knížku, jak to dělám běžně doma.

typický den na caminu

Usínám pak kolem 10 až 10:30.

Typický den na Caminu je o malých zážitcích tvořících mozaiku celého Camina. Prostě tahle cesta je cíl, to nejlepší zažijete na cestě, ne v Santiagu na konci pouti.

Kurz o tom, jak se připravit na putování na Caminu

Připravil jsem online video kurz o tom, jak se na své první Camino připravit.

V současné době už vím, na co si dát pozor a na co se zaměřit, aby si poutník Camino opravdu užil. Na začátku své cesty jsem udělal spoustu chyb, které vy už nemusíte opakovat.

V mém online video kurzu dostanete odpovědi na všechny důležité otázky ohledně Camina, abyste byli schopní vyrazit na svou první pouť. Tento kurz jsem sestavil podle svého 4 roky starého já. Představil jsem si sám sebe v době, kdy jsem se rozhodl vyrazit na své první Camino.

Měl jsem spoustu otázek v hlavě, na které jsem ale neznal odpovědi a tvrdě jsem se je učil na své první cestě. V placeném kurzu jsem odpovědi na tyto otázky dal dohromady na základě svých vlastních zkušeností.

Často slýchám, že není možné ujít 800km pěšky. Ukážu vám, že to možné je:) Na konci Camina z vás bude nový člověk. S novým pohledem na svět, s novými krásnými zážitky a hlavně s novými přáteli. Budete se na svět dívat novýma očima.

Na internetu naleznete spoustu článků, které vám poradí, jenže já osobně jsem s nimi dost narazil. Ukážu vám klíčové věci, které není dobré podcenit a o kterých se v těchto článcích většinou nehovoří. Ukážu vám krok za krokem, jak absolvovat Camino, tak abyste si nemuseli shánět informace na internetu a na nic nezapomněli.

Pokud chcete vyrazit na své první Camino s jistotou a bez obav, vstupte do mého kurzu a já vás na vše důležité připravím.

Klikněte na tlačítko, kupte si kurz a já vás provedu Caminem od začátku až do konce, aniž byste si někde jinde potřebovali zjišťovat něco dalšího. Dostanete vše na jednom miste. Těším se na vás.

Mohlo by se vám také líbit

Leave a Comment