Home Nezařazené [RECENZE] Stezka Českem

Chodíte rádi na výlety po České republice, ale chybí vám inspirace, kam byste se mohli vydat? V tom případě se podívejte na stránky www.stezkaceskem.cz, kde najdete již naplánované trasy s popisky a různými doporučeními, co cestou navštívit a zažít. Stezka Českem se stále více stává oblíbenější u turistů všech věkových kategorií. Nazujte tedy pevnou obuv a vyrazte za dobrodružstvím.

Představení e-shopu, historie

Hlavním nositelem myšlenky a tvůrcem webu i knihy je Martin Úbl, který před patnácti lety začal se svými přáteli chodit známé hřebenovky po celém světě. Postupně projeli celý Balkán, Island, Nepál, Bolívii a Peru. V roce 2019 prošli jeden z nejtěžších treků vůbec, 1200 km dlouhý Great Divide Trail v Kanadských Rockies, na který se vydává zhruba 50 turistů ročně, jelikož prochází naprostou divočinou. Po návratu domů se rozhodl, že podobný trek udělá i v České republice a začal vymýšlet jednotlivé etapy. Celá Stezka Českem tak dnes má dvě hlavní etapy, severní a jižní část.

Popis sortimentu, značky produktů

Na webových stránkách naleznete veškeré potřebné informace k tomu, abyste celou stezku mohli absolvovat. V hlavních záložkách najdete: o stezce, etapy, novinky, knížka, merch, o nás, rady a tipy, nenechávej stopy a sezóna 2023 či aktuální. V záložce “O stezce” se dozvíte vše o prvním oficiálním přechodu Česka a informace o tom, jak je stezka dlouhá, pro koho je určená, kde se ubytovat a jak ji jít. Jednotlivé “etapy” jsou pak rozděleny na jižní a severní větev. V této záložce jsou k dispozici k přečtení již jednotlivé treky. Například etapa Krásná – Klínovec má celkovou délku 110 km. Po rozkliknutí této etapy si můžete přečíst to, čím je tato etapa zajímavá, tipy pro tento úsek, například, kde a jak se ubytovat či přespat v přírodě, a hlavně si zdarma stáhnout podrobný itinerář, mapy pro turisty i cyklisty v pdf. Stránka je doplněna i o piktogramy s délkou, stoupáním a klesáním trasy a časovým rozmezím. Jednotlivé etapy jsou pouze doporučené, takže si je sami můžete upravit dle vašich časových i fyzických možností. V záložce “Novinky” najdete vše, co aktuálně o Stezce Českem vyšlo, například o přípravě alternativních cest, novém podcastu či aplikaci, která zaznamenává nejdelší světové treky. U cestovatelů jsou velmi oblíbené i knihy Stezka Českem a merche, které si můžete zakoupit ve stejnojmenné záložce a hrdě je pak nosit na jednotlivé výpravy. Kromě knihy si zde můžete zakoupit šátek, tričko, korkovou mapu Česka a lahev na vodu. Záložka “Rady a tipy” je plná zajímavostí, které se vám na cestě budou hodit. Jak se nejlépe sbalit na cestu, kde nejlépe na treku přespat, co si vzít do lékárničky nebo se inspirovat krásnými fotografiemi a videi od jednotlivých cestovatelů. Najdete zde zodpovězené i nejčastěji kladené otázky. Záložka “Nenechávej stopy” nabádá cestovatele, aby po sobě v přírodě vždy uklidili, neničili ji, nerozdělávali ohně na místech, která k tomu nejsou předem určená a chovali se zodpovědně. V “Sezoně 2023” se můžete zapsat na list trekařů a sledovat postup ostatních lidí, kteří se na Stezku Českem odhodlali a zároveň se tak motivovat jejich postupem.

Zákazníci

Stezky Českem se může zúčastnit opravdu téměř každý, případně si cesty upravit dle svého. Pro nejaktuálnější informace navštivte facebookovou stránku Stezka Českem, kde trekaři sdílejí své zkušenosti a také aktuality o stavu jednotlivých cest. Pro všechny, kteří se o projektu chtějí dozvědět více, jsou doporučeny i podcasty Stezky Českem, které můžete poslouchat na YouTube, Spotify a Apple Podcastu.

Slevové kupony

Stezka Českem je zcela zdarma a záleží tak na vás, zda si na svém přechodu vyberete levnější nebo dražší variantu ubytování či přespíte v kempu nebo lese. Jednotlivé trasy etap si můžete zdarma stáhnout v pdf a vydat se na cestu. Pro všechny milovníky knih si pak můžete zakoupit výše zmíněnou knihu.

Prodejny

Kniha je k dostání ve všech větších knihkupectví, pravidelně se také dostává do slevových akcí, ty si ale musíte pohlídat přímo v knihkupectví. Veškeré další informace jsou dostupné online, web tedy nemá žádnou svou kamennou prodejnu.

Mohlo by se vám také líbit

Leave a Comment