Home Nezařazené [RECENZE] AirBnB: XXX

Koncept airnbn spočívá v tom, že jste ubytovaní v opravdovém bytě či domě, ze kterého majitelé dočasně odjeli třeba na dovolenou nebo vlastní nemovitost, kterou chtějí nabídnout cestovatelům k pronajmutí. Je to zajímavá cestovatelská zkušenost, takže pokud si chcete zkusit žít jako místní, neváhejte a podívejte se na webové stránky www.airbnb.cz. Zvlášť pokud hledáte opravdu nezapomenutelný zážitek, jste na správném místě!

Představení e-shopu, historie

Hlavní sídlo společnosti Airbnb je v Irsku, v Dublinu a jejími jednateli jsou Dermot Clarke, Killian Pattwell a Andrea Finnegan. Jedná se o relativně nový ubytovací koncept, který ale stále nachází své příznivce. Webová služba byla založena v roce 2008 a k roku 2015 inzerovala již přes milion nabídek z více jak 190 zemí světa. Pro Českou republiku byl důležitý zejména rok 2016, kdy se do projektu zapojilo mnoho českých nabídek a počet stále roste.

Popis sortimentu, značky produktů

Na stránkách máte dvě možnosti, jak je využít. Buď se můžete stát hostitelem a nabídnout svůj byt či dům k pronájmu nebo vyhledat místo, kde chcete strávit svou dovolenou. Vybrat si můžete z následujících kategorií: úžasný výhled, mini domky, sruby, golf, úžasné bazény, na pláži, u sjezdovky, Airbnb luxe, panská sídla, soukromé pokoje, páni!, v tropech, ikonická města, stylově, domy na stromech, mimo civilizaci, kopule, venkov, hrady, zámky, ostrovy, hausbóty, farmy, národní parky a mnohé další. Dle vámi zvoleného filtru vám pak vyjede nabídka konkrétního ubytování. To je velmi pečlivě popsáno, vyfotografováno, včetně tipů a nápadů, kam na výlety do okolí nebo co v dané lokalitě můžete podniknout. Najdete zde také recenze od zákazníků, kteří místo mohou hodnotit pomocí hvězdiček, slov i fotografií. Hodnotí se čistota, komunikace s majitelem či lokalita. Princip funguje tak, že si vyberete místo, kde chcete trávit dovolenou, podíváte se, zda je zde volný termín, který si následně zarezervujete. Poté se s vámi prostřednictvím zprávy spojí váš hostitel a dohodnete se na podrobnostech. Například na tom, jak si předáte klíče, na pravidlech ubytování apod. Pokud nevíte, kam se vydat, využijte filtry, kde si jednoduše navolíte cenové rozpětí, typ ubytování, lůžka, koupelny, vybavení domu či jazyk a kvalitu hostitele.

Zákazníci

Na webových stránkách najdete opravdu velký výběr ubytovacích možností. Stránky jsou velmi přehledné a sledovat je můžete i na sociálních sítích. Airbnb se zapojuje také do charitativních projektů a otevírají domovy pro lidi v nouzi, viz projekty “Pomoc v nouzi” a “Boj proti diskriminaci.”

Slevové kupony

V současné době neposkytuje Airbnb žádné členství, ze kterého byste mohli čerpat výhody či slevy na další ubytování.

Prodejny

Airbnb je webový portál, na kterém vše probíhá online, a to od výběru ubytování až po komunikaci s hostitelem. Kamenné prodejny tedy z tohoto důvodu nejsou potřeba.

Mohlo by se vám také líbit

Leave a Comment