Home Nezařazené [RECENZE] Booking.com: XXX

Webové stránky booking.com patří k jedněm z nejznámějších vyhledávacích portálů na přehledné ubytování u nás. Pokud chcete najít zajímavý hotel, hostel, BB či stan, neváhejte a podívejte se na tyto stránky, které zprostředkovávají ubytování po celém světě! Vše je velmi přehledné a pomocí několika filtrů si jednoduše zadáte, po čem toužíte. Bude to low cost dovolená nebo 5* hotel s all inclusive na pobřeží moře?

Představení e-shopu, historie

Společnost Booking.com byla založena v roce 1996 v Amsterdamu a z malé holandské firmy se postupně stala vedoucí světovou online společností v oblasti cestování. Booking.com je součástí skupiny Booking Holdings Inc. a přináší svým hostům nezapomenutelné zážitky, výběr hotelů, ubytování v soukromí či možnosti dopravy. Booking.com je k dispozici ve 43 jazycích a nabízí více než 28 milionů evidovaných ubytovacích jednotek, z toho 6,6 milionů ubytování v soukromí, apartmánů a jedinečných typů ubytování. Jejich rozsah se neustále zvětšuje, a tak zde můžete najít i malé penziony nebo soukromé hostitele.

Popis sortimentu, značky produktů

Booking.com se především zaměřuje na zprostředkování prodeje ubytování. V hlavních záložkách však kromě pobytů najdete i možnosti hledání letenek, pronájem aut, letištních taxíků a hledání turistických atrakcí v dané destinaci. Při hledání ubytování stačí zadat lokalitu či město, které chcete navštívit a termín, ve kterém zde budete. Dále můžete využít řady filtrů, které vám usnadní hledání: rozpočet, počet * v ubytování, zdraví a bezpečnost, udržitelný rozvoj, vzdálenost od centra, odpočinek (turistika, prohlídky, večeře, jízda na koni...), storno podmínky, stravování, typ ubytování, preferovaný typ postelí, hodnocení, zařízení pokoje, bezbariérový přístup a populární filtry (snídaně v ceně, parkoviště, vlastní koupelna, vířivka...) Po rozkliknutí vybraného ubytování si na stránce můžete přečíst veškeré informace, podívat se na mapu, kde je ubytování situováno, a hlavně si přečíst recenze od uživatelů, zda byli spokojení či nikoli. Vše je doplněno i fotografiemi. Při hledání letenek opět stačí zadat termín vaší cesty a destinaci, kterou chcete navštívit. Dle filtrů si pak můžete vybrat cestu, která vám bude vyhovovat nejvíce, a to od různých leteckých společností. Na stejném principu pak funguje i pronájem aut či letištního taxi. Zajímavou záložkou jsou turistické atrakce v zajímavých destinacích. Například při návštěvě Palerma si již předem můžete zarezervovat prohlídku města s průvodcem, návštěvu muzea či prohlídku s ochutnávku street foodu.

Zákazníci

Svým zákazníkům Booking nabízí opravdu velký výběr ubytování. Ať už chcete bydlet v luxusním hotelu v centru velkoměsta, v malé italské chatičce nebo v beduínském stanu uprostřed pouště, vše tu přehledně najdete. Společnost garantuje nízké ceny, okamžité potvrzení rezervace a zákaznickou podporu 24 hodin, 7 dní v týdnu. Dotazy zákazníků dokáží zodpovědět ve 40 světových jazycích. V případě otázek můžete využít také záložku “Často kladené otázky”, kde jsou již zodpovězeny otázky, které má většina cestovatelů.

Slevové kupony

Společnost Booking.com má i svůj zákaznický věrnostní program Genius, kde po registraci můžete čerpat slevy na jednotlivé pobyty. Úroveň 1 vám zajistí slevy ve výši 10 %, úroveň 2 ve výši 15 % a umožní vám získat snídani zdarma u vybraných hotelů, získat můžete také upgrade svého pokoje. Pokud na Bookingu budete pravidelně rezervovat hotely, dosáhnete až úrovně 3, která kromě snídaní zdarma s sebou přináší slevy až ve výši 20 %.

Prodejny

Sídlo společnosti se nachází v Holandsku, Booking.com však nemá kamenné provozovny, jedná se pouze o online platformu. Všechna potvrzení o ubytování si však můžete pohodlně doma vytisknout nebo si je stáhnout do mobilní aplikace.

Mohlo by se vám také líbit

Leave a Comment