Home Moje cesty [ZKUŠENOST] Svatojakubská pouť: Camino San Salvador

[ZKUŠENOST] Svatojakubská pouť: Camino San Salvador

by Radek

Nejkratší poutní cesta měří přibližně 120 km. Možná vás láká díky své délce, nenechte se však mýlit, patří mezi ty nejhornatější a její zdolání je tak fyzicky opravdu náročné. Cesta z Leónu, přes hornaté Oviedo až do Compostely. Tahle trasa je propojena s dvěma dalšíma Camino de Norte (vedoucí podél pobřeží) a Camino Primitivo (vedoucí vnitrozemím), je tak jen na vás, jakou budete z Ovieda pokračovat. S ohledem na náročnost terénu a vzdálenost ubytoven však není vhodnou cestou pro začátečníky. Pokud jste však trénovaní, můžete trasu ujít za týden.

Jak začít?

Do Leónu jako výchozího bodu této trasy je nejsnazší cesta vlakem z Madridu. Ideální je si dopředu koupit místenku, jinak se může stát, že budete několik hodin čekat na volné místo. V Leónu najdete mnoho možností ubytoven, ale i tu hlavní pro poutníky. I samotné město León přitom stojí za shlédnutí, takže pokud máte dostatek času, určitě bude stát za to si ho projít. Stejně tak vás určitě mile překvapí město Oviedo, takže počítejte s nějakým časem navíc i zde.

Ubytování

Rozmístění ubytoven není ideální, naopak jsou vzdáleny poměrně daleko od sebe. Proto je lepší mít možnost zastavit se a ubytovat se případně v panenské přírodě. K tomu je však potřeba další výbava, kterou budete muset táhnout na zádech. A jelikož je terén opravdu náročný, je třeba mít dobrou fyzičku. Počítat je nutné i s neustále se měnícím počasím, takže by vás neměla překvapit změna od úmorného španělského slunce k mlze a dešti během několika hodin. Na to však je potřeba se opět dopředu připravit.

Další krásné místo

Trasu si i v minulosti vybírali poutníci, aby navštívili katedrálu San Salvador v Oviedu, která chrání jedny z největších křesťanských pokladů a je tak považována za podobně důležitou jako ta v Compostele. Po zdolání trasy získáte certifikát Salvadorana, což je speciální diplom právě pro tuto trasu.

S ohledem na vzdálenosti je proto potřeba si dobře zabalit. Mít jídlo s vysokým obsahem energie a dobře plánovat další zastávky. Na rozdíl od jiných cest jsou zde častá pítka, takže nebudete mít problém s přísunem vody. V oblasti se orientujete pomocí žlutých šipek a mušlí nakreslených na dřevěných kůlech, je však potřeba si dávat opravdu pozor, abyste se neztratili.

Kurz o putování do Santiaga de Compostela

V kurzu dostanete odpověď na všechny důležité otázky ohledně Camina, abyste byli schopni vyrazit na svou první pouť.

Tento kurz jsem sestavil podle svého 4 roky starého já.

Představil jsem si sám sebe v době, kdy jsem se rozhodl vyrazit na své první Camino.

Měl jsem spoustu otázek v hlavě, na které jsem ale neznal odpovědi a tvrdě jsem se je učil na své první cestě. V kurzu jsem odpovědi na tyto otázky dal dohromady na základě svých vlastních zkušeností.

Často slýchám, že není možné ujít 800km pěšky. Ukážu vám, že to možné je:)

Na konci Camina z vás bude nový člověk. S novým pohledem na svět, s novými krásnými zážitky a hlavně s novými přáteli. Budete se na svět dívat novýma očima.

Na internetu naleznete spoustu článků, které vám poradí, jenže já osobně jsem s nimi dost narazil.

Ukážu vám klíčové věci, které není dobré podcenit a o kterých se v těchto článcích většinou nehovoří. 

Ukážu vám krok za krokem, jak absolvovat Camino, tak abyste si nemuseli shánět informace na internetu a na nic nezapomněli.

Pokud chcete vyrazit na své první Camino s jistotou a bez obav, vstupte do mého kurzu a já vás na vše důležité připravím.

Klikněte na tlačítko, vstupte do kurzu a já vás provedu Caminem od začátku dokonce, aniž byste si někde jinde potřebovali zjišťovat něco dalšího.

Dostanete vše na jednom místě. Těším se na vás.

0 comment
0

Mohlo by se vám také líbit

Leave a Comment